Agentura regionálního rozvoje

CRYSTAL VALLEY

projekt

Agentura podporuje pozici Libereckého kraje na poli cestovního ruchu o další témata, která jsou v regionu tradiční, a sice sklářství, bižuterii a šperkařství.

Křišťálové údolí je značkou, která v rámci Libereckého kraje zastřešuje nabídku sklářských zařízení v cestovním ruchu. Výroba skla má v Čechách mnohasetletou tradici, práce s tímto materiálem se dochovala v unikátní podobě. V Libereckém kraji mohou návštěvníci vidět mnoho různých forem uplatnění sklářské tradice: zažít výrobu šperků i křišťálových lustrů, navštívit rozsáhlá muzea nebo poobědvat s výhledem přímo do sklářské huti. Rozsah nabídky na takto malém území je celosvětově unikátní. V Křišťálovém údolí se rodí obří světelné instalace pro významné budovy celého světa, šperky pro kolekce světových návrhářů, ale i skleničky pro každou domácnost. Křišťálové údolí propojuje stovky sklářských provozů, více než desítku muzeí a představuje kompletní nabídku souvisejících turistických služeb.

Služby

  • Nabízíme návštěvníkovi kraje ucelený obraz o historii sklářství
  • Otevíráme veřejnosti žhavou sklářskou současnost
  • Propagujeme téma sklářství a jeho unikátnost v ČR i ve světě
  • Chcete vidět, jak vzniká foukaná sklenička, jak vypadá práce na bižuterním nebo šperkařském náhrdelníku? A nejen vidět, chcete si takovou práci i vyzkoušet? Navštivte Křišťálové údoli

 

Agentura regionálního rozvoje je hlavním partnerem projektu:
Tradiční sklářské regiony se propojují